Egész napos Angkor túra angol nyelvű idegenvezetéssel
Angkor Délkelet-Ázsia egyik legfontosabb régészeti helyszíne és 1992 óta az UNESCO világörökség része. A mintegy 400 km2 -en elterülő, erdős területet is magában foglaló Angkor Régészeti Park a 9. századtól a 15. századig terjedő időszakban a khmer birodalom különböző fővárosainak csodálatos maradványai tekinthetők meg.
Reggeli után indulás az Angkor komplexumba. A mai napon a kirándulás alatt a "kiskör" templomait keressük fel.
Az Angkor Történelmi Parkot a déli kapu (Tonle Om Gate) felöl közelítjük meg. Angkor Thom déli kapuja, vagy Tonle Om kapu, egyike annak az öt ősi kapunak, amelyek a 12. századból származnak és Angkor Thom 8 méter magas lateritfalain keresztül biztosítanak bejárást. A déli kapu a legjobban felújított átjáról, amely elénk tárja azt a félelmetes hatást, amely minden bizonnyal az ősi mesterépítészek egyik eredeti szándéka lehetett. A többi kapu a Nyugati Kapu (Thvear Ta Kev), az Északi Kapu (Thvear Ta Nok), a Győzelmi Kapu (Thvear Chey) és a Keleti Kapu (Halottak Kapuja vagy Thvear Khnoch).
A kapun áthaladva először a Bayon templomot keressük fel, amelynek egyedülálló 54 tornyát 196 mosolygó arc díszíti, melyek Avolokitesvara arcai. A Bayon Angkor legutolsó és egyben egyetlen temploma, amely a mahájána buddhizmus tanai szerint, Dzsajavarman király (1181–1219) uralkodása idején épült.
Innen átsétálunk a Phimeanakas vagy Vimeanakas hindu templomhoz, amely a Khleang stílusban, a 10. század végén, Rajendravarman uralkodása alatt épült (941 és 968 között), majd I. Suryavarman fejezte be, háromszintes laterit és homokkőből készült piramis alakú épületet. Ez a legmagasabb méretezhető templom Angkor Thomban, a tetejéről szép kilátás nyílik, érdemes felmászni a meredek lépcsőkön.
A templomtól tovább sétálva a következő épület maradvány az Elefántok Terasza. A teraszt Angkor királya, VII. Dzsajavármán emelvényként használta, ahonnan győztesen visszatérő seregét szemlélhette. A Phimeanakas palotához volt csatolva, amelyből csak néhány rom maradt meg. A 350 méter hosszú Elefántok teraszát a nyilvános szertartásokon óriási szemlélőszékként használták, és a király nagy audienciacsarnokának alapjául szolgált. Öt előépítménye van, amelyek a központi tér felé nyúlnak - három a közepén és egy-egy a két végén. A támfal középső részét életnagyságú garudák és oroszlánok díszítik; a két vége felé pedig a híres elefántparádé két része látható, khmer mahoutjaikkal együtt.
A Leprás király terasza (Preah Lean Sdach Kumlung) a kambodzsai Angkor Thom királyi terének északnyugati sarkában található. A 12. század végéről származó, 7 méter magas emelvény, amelynek tetején egy meztelen, bár nemtelen szobor áll. A terasz elülső támfalait legalább öt szinten aprólékosan kidolgozott faragványok díszítik. A Leprás király teraszának déli oldalán egy rejtett teraszra lehet feljutni, ahol kiválóan megőrzött faragványok találhatók. A fent említett szobor Angkor újabb rejtélye. A szobor eredetijét a phnom penhi Nemzeti Múzeumban őrzik, és különböző elméletek születtek a szobor jelentésének magyarázatára. A legenda szerint Angkor királyai közül legalább ketten leprásak voltak, és a szobor talán az egyiküket ábrázolja. Egy másik elmélet szerint - ami valószínűbb magyarázat - a szobor Yamát, a halál istenét ábrázolja, és a Leprás király terasza a királyi krematóriumnak adott otthont.
A templomok látogatása után megpihenünk rövid ebédre egy helyi étteremben.
Majd folytatjuk a kirándulást, a Ta Prohm, templomhoz, melyet még elfed a dzsungel. Nagyrészt a 12. század végén és a 13. század elején épült Bayon stílusban, és eredetileg Rajavihara néven. A templomot VII. Jayavarman khmer király alapította, mint az édesanyjának szentelt mahájána buddhista kolostort és oktatási központot. Csaknem 80 000 embernek kellett a templomban élnie vagy azt látogatnia, köztük több mint 2700 tisztviselőnek és 615 táncosnak. A templomot "ragasztó anyag" nélkül építették, és miután elhagyták, a fellazított kövek között fák vertek gyökerek. A romokból kinövő fák és a dzsungeles környezet miatt a környékre látogatók körében az egyik legnépszerűbb templom. Itt forgatták a Tomb Raider című filmet, onnan lehet sokak számára ismerős.
A kirándulás utolsó állomása és a nap fénypontja, Angkor Wat megtekintése mely a legnagyobb templom komplexum, területe 81 hektár. Jellegzetes öt tornya Kambodzsa címeres zászlóján is látható. Ez a 12. századi remekmű művészettörténészek szerint az első és legjobb példája a klasszikus Khmer művészetnek és építészetnek. Angkor Wat öt tornya Meru öt csúcsát jelképezi - az azt bekerítő fal képviseli a világ peremén levő hegyeket, az azt körülvevő vizesárok pedig az óceánt. Angkor wat további érdekessége, hogy a korábbi templomoktól eltérően nem keleti, hanem nyugati tájolású. Az épület csodálatosan megmunkált homokkőből épült, és néhány nem látható, belső épületelemhez lateritet alkalmaztak. A munkálatokhoz szükséges homokkőtömböket a csatornákon szállították Angkorba.
Egynapos Angkor túra ára tartalmazza:
-Angol nyelvű idegenvezetés.
-Angkor Wat belépőt
-Szállítást légkondicionált járművel
-Ebédet helyi étteremben (ital nélkül)
Egynapos Angkor túra ára nem tartalmazza:
-Az említetteken felüli szolgáltatásokat.
-A személyes kiadások: ital, borravaló, stb.
Öltözék az Angkor komplexumba:
Hölgyeknek a felső blúz, ing takarja a vállat (vállkendő NEM helyettesítheti!). A szoknya érjen térd alattig, ha nadrág, érjen bokáig.
Uraknak hosszú könnyű nyári nadrág, rövid ujjú ing, póló.
Kényelmes szandál, cipő.
Az ár minimum két fő együtt utazása esetén érvényes !! Igény esetén van lehetőség korai indulásra (napfelkelte) illetve napnyugta idején a komplexumban tartózkodni.
A szervező a program változás jogát fenntartja!